PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=418956}

Ostatni Władca Wiatru

The Last Airbender
5,3 50 069
ocen
5,3 10 1 50069
2,9 9
ocen krytyków
Ostatni Władca Wiatru
powrót do forum filmu Ostatni Władca Wiatru

3/10 TYLKO i WYŁĄCZNIE za efekty... Niestety oprócz nich film nie ma absolutnie nic do zaoferowania... Szkoda tej historii i szkoda kasy dla grafików.

Scenariusz, owszem ma dużo wspólnego z władcą wiatru, został przez niego dosłownie wypierdziany. Mam tu na myśli zarówno dialogi jak i liczne błędy i luki fabularne (wybaczcie gołosłowność nie chce mi się przytaczać konkretów).

Rażąco nieumiejętna gra aktorska. Niestety ale hochsztaplerzy, którzy pozują na aktorów w tej produkcji śmiało mogą konkurować z Radcliffem i Pattinsonem(do tej pory moi faworyci) o prestiżowy tytuł drewna wszech czasów.

Muzyka na naprawdę przeciętnym poziomie (albo nawet poniżej) a warto zaznaczyć, że muzyka w tego typu produkcjach powinna podkreślać nastrój i zdecydowanie się wyróżniać.

Reasumując kolejny stracony pomysł. Stracony z winy partaczy niestety. Nie umiem wyrazić jak wielkie jest moje zdumienie z tego powodu. Zawsze, gdy słyszałem nazwisko Shyamalan to miałem same pozytywne odczucia (gł. dzięki filmom Znaki i Szósty Zmysł). Co prawda miał on też spadki formy ale tak nisko z tego co wiem jeszcze nie upadł.

Film powinien mieć oznaczenie "wolno oglądać tylko widzom poniżej 8 roku życia".

ocenił(a) film na 2
savolta

<Bravo> dokładnie zgadzam się z przed mówcą. Stracony czasu.
A efekty... coż conajmniej kilkakrotnie mocno raziły sztucznością i brakiem umiejętności grafików.

barczakmichal

Zgadzam się z tobą ,"barczakmichal". Efekty były ledwie zadowalające i raziły. Muzyka również niby sama w sobie przyjemna dla ucha, ale wcale nie budowała klimatu. To rozmydlenie ścieżki dźwiękowej jeszcze bardziej utrwala mnie w przekonaniu, że to chyba najbardziej flegmatyczny film jaki widziałam. Był tak "żadny", że aż irytujący. Tym bardziej irytujący jest fakt, że to jak mi się zdaje Shyamalan to całkiem dobry reżyser, który dostał świetny materiał na dobry familijny film przygodowy alternatywę dla np. Opowieści z Narnii. Nie oglądałam serialu, do filmu byłam z początku nastawiona obojętnie, później nawet pozytywnie, ale się zawiodłam. Brak jakiejkolwiek akcji, jakby zbiór obrazów, a cały film był jedynie rozwinięciem, bez punktu kulminacyjnego i jakiegoś ekscytującego finału. Mam nadzieje, że dzieciakom, które są fanami serialu i do których jest adresowany pewnie ten film się zainteresowały, chociaż osobiście wątpię, bo taki brak akcji nawet 10 latka możne zdenerwować. Moim zdaniem reklamówka unoszona przez wiatr ma więcej ekspresji i dynamiczności niż ten film.

ocenił(a) film na 3
savolta

Muzyka na " przeciętnym poziomie "? - wszak to jeden z najlepszych soundtracków roku!
muzyka doskonale podkreśla nastrój i jest jedynym wyróżniającym się na plus elementem tego słabego filmu a cały nastrój,klimat i magię ma w sobie utwór " Flow like water " - może po prostu nie słuchałeś tej muzyki?
http://www.youtube.com/watch?v=s-jWk1UZ2_k

lelen_lis

zgadzam sie z lelen!!!!!!!! muzyka jest zjawiskowa!! a poza tym to film do połowy jest cienki a potem sie rozkręca i jest naprawde super choć oczywiście ma i swoje błedy( zresztą każdy film je ma)

ocenił(a) film na 3
liducha333

Owszem,każdy film ma wady ale w tym przypadku mówimy o najgorszym filmie tego roku i jednym z najgorszych w ogóle
niestety,oprócz muzyki nic tego filmu nie ratuje.

ocenił(a) film na 3
lelen_lis

Zgadzam się z Tobą co do tego, że ten track jest dobry. Chciałem zwrócić tylko uwagę, że jeden utwór nie buduje klimatu całego filmu. Co nie zmienia faktu, że "flow like water" jest dobry. "Zjawiskowy" jak to zaznaczył/a liducha333 nie jest w żadnej mierze. Takie określenie było by obrazą dla np. Morricone, Johna Williamsa czy Zimmera.

Zwróć jednak uwagę, że muzyka to bardzo indywidualne kryterium oceny. Mnie naprawdę nie urzekł ten soundtrack, ale nie potępię nikogo, kto uważa go za rewelacyjny, ponieważ to jest bezpośrednia kwestia gustu. Jeden lubi szybkie i częste zmiany akordów oraz masę różnych instrumentów, innego natomiast będzie to kuło w uszy.

Mi osobiście (z takich dość nietypowych i nieszczególnie lubianych utworów filmowych) podoba się "You are so cool" Zimmera. Dla mnie buduje bardzo pozytywny nastrój i przywołuje uśmiech na twarz ale jest naprawdę wielu, którzy twierdzą, że wkład raptem 3 instrumentów (w czym jeden z nich zdominował prawie cały kawałek), sprawia, że utwór jest monotonny co jest bezpośrednim powodem, dosłownie braku klimatu.

ocenił(a) film na 3
savolta

Moim zdaniem Howard jest kompozytorem wysokiej klasy i w niczym nie ustępuje innym kompozytorom
Williams to klasa sama w sobie ale już taki Zimmer nie jest jakimś geniuszem,zwłaszcza że od pięciu lat nie stworzył niczego nadzwyczajnego.
Sountrack do TLA ma wiele fajnych momentów nie tylko ostatni track,jest to muzyka spójna,dynamiczna,na prawdę buduje ona klimat tego bardzo słabego filmu - dla mnie jest to najlepszy score tego roku.

ocenił(a) film na 3
lelen_lis

Słowa kluczowe w tej wypowiedzi to otwierające "Moim zdaniem" oraz "dla mnie", ale czy to oznacza, że tracki pozbawione dynamizmu są nic nie warte?
http://www.youtube.com/watch?v=4jALL1_KdN8
Mnóstwo akordów? Tak. Zmienność i różnorodność? Owszem. Dynamika? Brak. Utwór bardziej oscyluje ku spokojnej atmosferze. Zmierzam do tego, że kryteria są różne a każdy ma swoje. W żadnym zdaniu nie powiedziałem, że Howard nie jest kompozytorem wysokiej klasy. Adwokat diabła, Szósty Zmysł, Znaki, I'm legend to właściwie kanon moim zdaniem bardzo dobrych filmów. Na taką ocenę wpłynęła w naprawdę dużej mierze muzyka, którą po scenariuszu i grze aktorskiej uważam za czołową kategorię oceny filmu. Na tle tych soundtracków moim zdaniem TLA naprawdę nie jest magnum opus Howarda.

ocenił(a) film na 3
savolta

Howard to przede wszystkim "Osada "," Atlantis ",' Waterworld "," Lady in the Water "," Wyatt Earp "," King Kong " i wiele innych pozycji a TLA jak DLA MNIE jest w pierwszej piątce Jego prac.
Dynamiki jej nie brakuje,ot chociażby " The Blue Spirit ".

lelen_lis

Ostatni Władca Wiatru - miał problemy z gazami?

ocenił(a) film na 7
savolta

Zgadzam się częściowo, przede wszystkim główna wada to rozwleczenie historii. A potem jej skracanie.
Ileż można by pokazać fajnych, śmiesznych sytuacji w filmie gdyby zamiast treningu (o zgrozo niezsynchronizowany tej dziewczyny z plemienia wody i Avatara - starają się wykonywać te ruchy równo, ale nie wychodzi, co gorsza nikt nie prowadzi treningu, więc wygląda to słabo) długiego i nieciekawego pokazać po prostu zdobywanie poszczególnych wiosek.
Jest pełno niepotrzebnych widoczków, rozmów nie wnoszących wiele do fabuły, a wydarzenia wydawałoby się ciekawe i przepełnione akcją są pomijane.

Najgorsze w filmie jest to, że oglądałem go całego i gdy się skończył uznałem, że to żart... obrona jednego miasta była finałem?? No sorry.. a gdzie nauka magi ziemi i ognia?? Wiem, że to zostawiono na kolejna część... lecz taki Resident Evil potrafi trzymać w napięciu i ładnie kontynuować historię (niczym serial) jednocześnie mając moment kulminacyjny, tu zaś czekałem na jakieś wielkie boom i film się skończył na czekaniu...

Ocenę zawyżyłem, bo historia wydaje się niezła, efekty dosyć dobre, a mimo że familijny to da się go oglądać... Oby nie było gorzej.

ocenił(a) film na 3
conrad_owl

Oj szczerze powiedziawszy nawet nie zwracałem uwagi na tego rodzaju "błędziki". Zostały bowiem przydeptane przez wielkie "błędziska" twórców takie jak małostkowy scenariusz, las na scenie i wiele innych ww. Tego rodzaju film powinien być wciągający, barwny, wyrazisty a tu mamy fabularne dno zwieńczone otoczką z przyzwoitych efektów.

Moim zdaniem tę historię dało się opowiedzieć inaczej, o wiele bardziej dynamicznie i z dużą dozą zdrowego humoru. Koncepcja była dobra. To był naprawdę dobry materiał jednak zarówno forma jak i coś co nazwę na potrzeby tego posta treścią tego wybryku kinematografii nie podołała thats all.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones