M. Night Shyamalan

Manoj Nelliyattu Shyamalan

6,7
5 294 oceny pracy reżysera
powrót do forum osoby M. Night Shyamalan

Ludzie, Czy widzieliście Dokument o Manoj'u?? "Tajemnica M. Nighta Shyamalana". On ma kontakty z duchami!!! Jak miał 10 lat to umarł. Utopił się. Był 35 minut pod wodą. UTOPIŁ SIĘ. Widuje duchy. Zresztą, sami się przekonajcie. Obejrzyjcie ten dokument a powie wam więcej.

12czekoladka12

No ja właśnie skonczyłam oglądac i nie mogę uwierzyć !! Jakieś dziwne to wszystko...

12czekoladka12

A nie przyszła ci do głowy myśl, że to wszystko może być mistyfikacją?

12czekoladka12

mnie przeraził ten chlopczyk(którego widzial podobno pod wodą)w lustrze w jego starym domu, albo jak rozmawial w lesie to bylo przerarzeające. moze i to mistyfikacja ale dokument mi sie podobał

12czekoladka12

W tym dokumencie jest trochę prawdy. Zwródźcię proszę uwage na jego najnowszy film - "Kobieta w błękitnej wodzie" i znowu pojawia się temat wody! A "Osada"? Bohaterowie nie mogą z niej wyjść - Podobnie jak z Shyamalanem. Jeżeli to rzeczewiście dokument to chyba jest nieścisłość - Jeżeli Shyamalan nie wystawił nosa poza Philadelphię to jak ukończył uniwersytet w Nowym Jorku???

Szlifara

Ja tez widzialam ten dokument ale nie caly musze go zobaczyc... ale widzialam to jak mowili ze jak mial 10 lat to wpadl do wody i byl pod nia 35 min! i ze umarl!? nie iwem czy to prawda ale musze stwierdzic ze to bardzo ciekawe.... Moze przez filmy ktore on kreci Shyamalan chce nam ukazac pewna tajemnice ktore kryja sie w jego glowie i nikt o nich nie wie....hmm nie wiem. Tam chyba bylo ze w domu w ktorym on krecil znaki mieszkal tam gdy mial 12 lat chyba dobrze przeczytalam nie wiem....ale to jest ciekawe.....

Szlifara

Cos moze byc na rzeczy... We wsyztskich jego filmach wazną rolę gra woda.

12czekoladka12

Widzę, że oglądałeś dzisiaj tten film co ja, też mnie to zaintrygowało...

Eola

Ja tey widzialam ten dokumant pare dni temu w tv...iiiii to bylo lepsze niz horrror:D...hmmmm z poczatku myslalam ze to wszystko jest nakrecone i zmyslone a pozniej.... to wszystko bylo bardzo dziwne...te ptaki ktore go otaczaly...te czarne limuzyny...no i ten chlopak w lustrze...w sumie hmmm czemu shyamalan sie tak dziwnie zachowywal mogl z tego zazartowac i po sprawie a on nerwowe ruchy i ten telefon na koncu...ze i tak mu nikt nie uwierzy..i ta cala tajnosc w wywiadach jak Deep opowiadal co mu kazali odp. w wywiadach...a co myslicie o zdjeciu? hmmmm no ja niewiem ale tam tez byl ten znaczek w prawym dolnym rogu ten samym ktory byl w szostm zmysle... heh ogolnie film baaardzo fajny warto obejrzec:)

bohunek89

aa wlasnie tam bylo to forum....na ktore mozna bylo wejsc po rozwiazaniu testu...znalazl lub wszedl ktos moze??

12czekoladka12

Strasznie dziwny, zastanawiajacy i dobry dokument. Postac Shyamalan'a w kontekscie jego filmow oraz tego dokumentu nabiera pewnego nowego znaczenia. Fakt jest faktem ze to moze byc jeden wielki wal....
Jest jednak pewna watpliwosc, ktora spowodowal sam Night swoim zachowanie....
Mysle rowniez ze Depp nie robil by sobie jaj, biorac pod uwage ze wygladal na calkiem powaznego, a kwestia wyuczona Adriena Brodego????? Wszystko to jest strasznie dziwne, i nabralem pewnego dystansu do jego osoby....

mawerick

Przecież stacja Sci-Fi podała że dokument został nakręcony przy współpracy z Shyamalan'em. Jest to oficjalna informacja, a to co widzieliscie, to zostało WYMYŚLONE !

Raven_13

ooooo....wersja oficjalna? czy bylo poprostu wszystkim wygdoniej tak powiedziec?:D niewiem juz sama ale dokument warto obejrzec napewno...

12czekoladka12

Tego dokumentu nie da się opowiedziec- trzeba zobaczyc. Ja wierzę w takie rzeczy. Wierze w to poprostu. Najbardziej zaintrygowal mnie ten chlopiec wlasnie, odbicie w lustrze i to co powiedzial Depp o tych wypowiedziach - ze mają przygotowane. Potem z tego powodu zblaznil sie Brody - i w ten sposob potwierdzil prawdziwosc tego co mowil Depp. Albo to co n koncu sam ten rezyser powiedzial do faceta ktory krecil - ze nie ma zamiaru juz mu wiecej nic tlumaczyc, zreszta i tak nie musi bo nikt nie uwierzy w to co nakrecila ta ekipa od dokumentu...Zbyt wiele dziwnych rzeczy. zeby nie bylo w tym prawdy... Shyamalan kreci filmy o SOBIE....A ten rysunek tego Henrego...Albo to jak rozmawial z kims, ze niby mowil sam do siebie - ale tam ktos obok niego byl - on nie wiedzial wtedy ze ktos go kręci... - naprawdę nie da sie opisac - trzeba poprostu obejrzec...

12czekoladka12

ktos tam n apisal ze film zostal nakręcony przy wspolpracy z Shyamalanem...No wiedomo - bo to przeciez dokument o NIM -on to musial zatwierdzic, wydac zgode, udzielic wywiado, pozatym mowil jak chce zeby ten film wyglądal. To wcale nie oznacza ze to zostalo wszystko wymyslone - bo przeciez tam pokazali ze w trakcie kręcenie zmieniono pirwotny zamysl tego filmu - bo wyszla cala ta sprawa z duchami... Nastepnym razem radze oglądac dokladnie...

12czekoladka12

Mi ten dokument bardzo sie spodobal na poczatku te limuzyny wogole mnie nie ruszyly , limuzyny jak limuzyny ;/ ... dziwne byly te wrony ktore wszedzie mu towarzyszyly a najdziwniejsza ta postac w lustrze ?? .
J.Deep wszystko co opowiedzial bylo bardzo przekonujace i jezeli M.Night to wszystko wymyslil zeby sciagnac wiecej widzow naswoje filmy to dlaczego johhny z nim wspolpracowal przy kreceniu dokumentu , jak zrezygnowal ze wspolpraca przy filmie ?? .. Te wywiady z jego znajomymi ;/ kazzdy tylko sie zastanawial " nie wiem czy moge to powiedziec " tak jak by sie go do tej pory bali ... bardzo fajny dokument daje duzo do myslenia a chyba o to w tym chodzilo , moim zdaniem bardzo wiarygodny ...

12czekoladka12

Cytat z wikipedii: "Ostatni film dokumentalny, opowiadający historię życia reżysera, wyemitowany przez stację Sci-Fi, ukazał ciekawy fakt z jego młodości. Shyamalan był o krok od śmierci po wpadnięciu do stawu z lodowatą wodą i podczas ratowania życia miał kontakty z siłami ponadnaturalnymi. Sci-Fiu pokazało rówież, że Shyamalan pałał gniewem, kiedy odkrył, że różni ludzie mogą pozbawiać innych tajemnic. To spowodowało jego zmaknięcie się w sobie. Nieco później stacja przyznała, że cały film był po części żartem, przygotowanym z udziałem samego reżysera."
I wszystko jasne..

george_3

Fajny fajny film, właśnie go obejrzałem na canal+. Najgorsze jest tylko to, że chciałem w to uwierzyć, ale wydawało mi się to wszystko zbyt zgrane, jak w filmie, ale nie dokumentalnym. Wchodze do netu, 10 minut po obejrzeniu filmu i juz wiem ze to baja, szkoda. Film ten nazwałem następcą The Blair Witch Project.

12czekoladka12

Ja najbardziej przestraszyłam się Henry'ego. Ten chłopiec jest po prostu straszny! Jak oglądałam ten dokument, to miałam gęsią skórkę... Wierzę w to całkowicie, jak widać przy moim pierwszym poście :P
W sumie to słyszałam że Shyamalan był oburzony że ktoś takie coś pozwolił wydać! Te awarie dźwięku... Widać było że był naprawdę wściekły... I ten reżyser przy ostatnich zdjęciach też już nie wiedział co myśleć. Nikt nie mógłby tak dobrze grać. Ja wierzę, że takie "Medium" są wśród nas i mi to nie przeszkadza. Może i ja nim zostanę, kto wie... :DD

12czekoladka12

ten dokument został nakręcony żeby wypromować 'osadę'. ta informacja została już potwierdzona.

Skyler

Z resztą stacja Sci-Fi już nie pierwszy raz robi coś takiego. Wcześniej zrobili filmik o UFO z world trade center (przyznaje że prawie uwierzyłem) tutaj : http://video.google.com/videoplay?docid=4521482851149317053&q=wtc+ufo&hl=en [video.google.com/videop...]

12czekoladka12

Wiem, ze to nielegalne :-) ale czy jest mozliwosc sciagniecia tego dokumentu.Bardzo chetnie ogladlabym go.
Po ogladnieciu "Szostego zmyslu" pomyslalam, ze on mial kontakt z duchami..albo, ze jest medium.
Wiem, ze to zabrzmialo moze smiesznie ale ja wierze, ze istnieje swiat ponadnaturalny.

ulla

Mówcie co chcecie, ale ja miałem ZGON TOTALNY w trakci i po obejrzeniu tego dokumentu. Zabierałem się do ogladania tego filmu jak każdego zwykłego dokumentu ... po obnejrzeniu go ... widziałem go jeszcze 3 razy, za każdym razem odkrywajac jakiś inny szczegół. Mistyfikacja czy nie ... prawda czy fałsz ... jak dla mnie jest w tym wszystkim ZBYT WIELE ZBIEGÓW OKOLICZNOŚCI ... zbyt wiele podobieństw do życia i twórczości "Szalonegomana". Szanuję tego reżysera, ale od momentu ujrzenia dokumentu o nim, patrzę na jego filmy już z innej, odmiennej perspektywy. I nie chce mi się wierzyć, żeby wszystkei postaci w filmie były tak świetnymi aktorami, ze jest to jedna wielka ściema. Coś powiedzieć musieli ... dla mnie to było zbyt naturalne.... a powiedzieć trzeba że nie wiedziałem tutaj jakiś super aktorów ... tylko ludzi ... zwykłych.. normalnych ... przypadkowych ludzi. Pozdro

Riddick007

Stacja wyemitowala przeciez oficjalne przeprosiny (chyba pisze o tym na imdb, o ile pamietam) . To fikcja wpleciona w zyciorys Shyamalana. Bio prawdziwe, elementy paranormalne nie. Przepraszam, ze Was rozczarowalem :) Zeby troche podbudowac na duchu dodam: "nie wiadomo ile jest fikcji w tej fikcji" ;)

12czekoladka12

Ten dokument był strasznie wiarygodny i naprawdę myślałam ze to była prawda.Ale jednak...to było zmyślone.Może źdźbło prawdy było ale to nie było prawdziwe.A już po obejrzeniu filmu wydawalo mi sie ze to było naprawdę,nie dało się myślec ze to fikcja.Myslałam nad tym bardzo długo ale tez różne osoby powiedziały mi co nieco o tym dokumencie.Ale kurczę,szkoda ze to nie prawda bo to bardzo fascynujące...

Klaudiiia

Ja ogólnie ten film oglądałąm 2 razy, cały czas mnie fascynuje.. Manoj ma na bank coś wspolnego z duchami.. bo znalazłam jakiś wywiad z zeszłego roku z grudnia, po angielsku, hehe, coś z czata z Nightem.. no i tam przyznaje się, że rozmawa z duchami!
Cały ten film wzbudził we mnie jakieś.. hmm.. dziwne uczucia.. Prawda jest taka, ze musieli uzyskać zgodę pana Shyamalana na wydanie tego.. Osobiście uważam, że nie jest to mistyfikacją, przynajmniej w dużej mierze.. Np. fakt, ze Night odrzucał propozycje plenerowe z dala od Philadelphii.. Energia skumulowana w jednym miejscu..
Szukałam tej strony, która była w filmie, bo to mogloby naprowadzić nas na trop, ale nie mogę tego znaleźć.. Jak ktoś ma dostęp stały do tego filmu, niech sprawdzi czy widac adres tej strony, ewentualnie niech napisze użytkowników..
Będziemy szukać..

sisterofrock

DZIWNY CZŁOWIEK...JAKO REZYSER SPOKO...OGLADLEM WYSZTKIE JEGO THRILLER OPROCZ KOBIETY W WODZIE (CZYLI 6ZMYSL,OSADA,ZNAKI,NIEZNISZCZA LNY0 I WSZYTKI SA SPOKO.
ALE TE ROZMOWY Z DUCHAMI ITP. TO CO SIE O NIM SLYSZY, ZE PRZEZYL SMIERC KLINICNA, ZE SIE UTOPIL, ZE WIDZI I ROMZAWIA Z DUCHAMI...NO...PO ZNAKACH MYSLALEM ZE ON JEST CHRESCIJANINEM (MOTYW Z PONOWNYM UWIERZENIEM W BOGA I ZE TRZEBA MIEC SILNĄ WIARĘ, I ZE NIC NIE DZIJES SIE PRZE PRZYPADEK TYLKO WSSZYTSKO TO "KTOS TAM NA GÓRZE" ROBI JAK TO KTOS SAM W TYM FILMIE POWIEDIZLA...
NO TO JAK TO Z NIM JEST...ZNAKI MIALY PRZESALNIE JAK NAJBARDZIEJ..ZE TAK POWIEM..CHRZESCIAJNSKIE CHYYBA..NIE?
NO MOZE OPRÓCZ UFO HEHE:)
POWIEDZCIE CO O TYM MYSLICE, PROSZE...

davemaster

wlasnie na canal + ogladam.
:>>>>
z tym internetem mnie przerazilo.
dziwne ale to bajka.

anita_alex14

Jaaasne... A ja jak miałam 3 lata to też się utopiłam, w górskim strumieniu, a od 15 roku życia, po rozwaleniu sobie głowy na pół o schody, miewam baardzo dziwne sny:)

davemaster

Manoj jest bardzo religijnym człowiekiem, katolikiem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones